Tehlikeli ve Tehlikesiz Atıklardan Değerli Metal Kazanımı

Kuyumculuk sektöründe yapılan işlemler sonucu oluşan atıklar arasında tehlikeli ve tehlikesiz ayırımını yapmak oldukça güçtür ve bazı atıklar açısından analiz yapmak mümkün olmamaktadır. Nadir Metal Rafineri, ramat tehlikeli-tehlikesiz atıkların geri kazanımı için bakanlık tarafından yetkilendirilmiş bir geri kazanım firması özelliğindedir ve toplam kapasitemizin %80 kadarını tesise gelen geri kazanım potansiyeli mevcut atıkların geri kazanım prosesleri oluşturmaktadır.

Maden ocaklarında oluşan altın ve gümüş geri kazanım prosesinde ortaya çıkan atıkların; margarin, asit ve petro kimya sanayisinde hidrojenasyon tesislerinde oluşan atıklar içerisinde bulunan altın, gümüş, platin, paladyum gibi değerli metallerin geri dönüşüm işlemlerini de tesis bünyemizde gerçekleştirerek hammaddelerin üretim süreçlerine tekrardan girmesini sağlıyoruz. Atıklar, Nadir Metal bünyesinde bulunan taşıma lisansına sahip uygun araç ve lisanlı, eğitimli sürücüler vasıtasıyla teslim alınmaktadır.

Sektörün öncü firması olarak tedarik zinciri ve hammadde teminine verdiğimiz önem kadar müşteri memnuniyeti ve kaliteli üretim yapmak da vazgeçilemez bir unsurdur.