Nadir Metal, Türkiye’nin en büyük 20’sinde

Nadir Metal Rafineri, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan, “Türkiye’nin en büyük 500 firması sıralamasında” ilk 20’ye 19. Sıradan giriş yaparak, ülkemizin en hızlı yükselen firması ünvanını elde etti.

Untitled-2ISO 500 listesi her yıl bir önceki yılın verileri baz alınarak yeniden güncelleniyor. 2012 yılının verileri etüt edilince, Nadir Metal’in müthiş bir hızda yükseliş sergilediği görüldü. Son yıllarda ülkemizin en büyük sanayi kuruluşları arasına giren ve 2011 yılında Capital 500 listesinde kendine 68. olarak yer bulan Nadir Metal, bu yıl 481 köklü firmayı geride bırakarak Türkiye’nin en büyük 20 firması arasına adını yazdırdı. 1960’lı yıllarda temeli Nadir Tütüncü tarafından atılan Nadir Metal, ilk olarak ramat işiyle kuyum sektöründe yer aldı. Bugün itibariyle yılda 150 ton altın 200 ton gümüş işleme kapasitesine sahip, ileri teknoloji eşliğinde donanmış fabrikasında kıymetli metal işleyen Nadir Metal, yılların birikimini son yıllarda istatistiklere de yansıttı.

Nadir Metal Genel Müdürü Burak Yakın; elde edilen bu başarının tesadüf olmadığını, birçok kişiyi ve kuruluşu şaşırtmış olsa dahi bu elde edilen sıralamadaki önemli noktayı yakalayacaklarını öngördüklerini söyledi. Yakın, Nadir Metal’in başarısını birkaç yıl içinde elde etmediğini, yılların tecrübesine sahip olan firmanın Türkiye’nin ilk altın rafinerisi olma özelliğine sahip olduğuna dikkat çekti.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.